Yemekhane Hizmeti

Beslenme Hizmetleri

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yaşam Merkezi ve Merkezi Yemekhane binası yaklaşık 11 bin metrekare kapalı alanı ile öğrenci ve personeline hizmet vermektedir. Üniversitemiz öğrenci, akademik ve idari personelin beslenme ihtiyaçları Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı yemekhaneden karşılanmaktadır. Öğrenci, akademik ve idari personele hizmet alımı yapılarak, dört çeşit yemek verilmektedir. Yemek menüleri diyetisyenlerimiz tarafından öğrencilerimizin memnuniyeti, bir öğünde almaları gereken enerji ve besin öğeleri göz önünde bulundurularak yeterli ve dengeli olacak şekilde, hijyen kurallarına dikkat edilerek Kampüs içerisinde ALKÜ Yaşam Merkezinde bulunan mutfağımızda hazırlanmaktadır. Mutfak ve yemekhanelerimiz her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

ALKÜ Yaşam Merkezi; Alakart restoran, 1500 kişilik öğrenci yemekhanesi, 300 kişilik akademik ve idari personel yemekhanesi ile misafir yemekhanesi, cafe ve mutfak bölümünden oluşuyor. Merkezi ısıtma-soğutma sistemi ile donatılan ve aynı anda 1500 kişinin yemek yiyebileceği kapasiteye sahiptir.

Üniversitemizde öğrenci ve personelimize yönelik olarak,  öğle ve akşam olmak üzere günde 2 öğün yemek verilmektedir.

Öğle Yemeği Servis Saati:     11.00-14.00

Akşam Yemeği Servis Saati:  17.00-19.00

YEMEK ÜCRETLERİ

 

Öğle Yemeği

Akşam Yemeği

Öğrenci

15,00 TL

15,00 TL

Personel

33,00 TL

33,00 TL

işçi/Misafir

66,00 TL

66,00 TL

 

NOT: Öğrenci veya Akademik – İdari Personel, günde bir kez (öğle veya akşam) yukarıdaki fiyatlardan yaralanabilir. İkinci kez yemek yemek istediğinde Misafir ücreti ile ücretlendirilecektir.